Diabetické ortopedické vložky

Speciální vícevrstvá dynamická vložka z materiálu se zpomalenou pamětí a s odlehčením přetížených částí nohou. Síla tlumícího materiálu je 3 mm nebo 6 mm. Krycí stélka je z materiálu antišok. Tuto vložku je vhodné zapracovat do sériové diabetické obuvi. Je to výborná prevence proti vzniku ulcerací (otlaků a vředů) nohy pacientů s diabetem.

    

Diabetická noha je velmi citlivá, jsou postiženy cévy a nervy dolních končetin.Při tomto postižení cév a nervů vzniká chorobný proces, nejčastěji vřed na plosce nohy nebo gangréna na prstech nohy. Vředy se tvoří v místech maximálního tlaku na chodidle. Hlavní příčinou je neuropatie (nezánětlivé onemocnění nervových vláken). Tím je zapříčiněna ztráta vnímání bolesti, dotyku, tepla a chladu. Další příčinou diabetické nohy je nedostatečné prokrvování tkáně nohy (ischemie). V důsledku dlouhodobě špatně okysličované a vyživované tkáně se tvoří defekt gangréna (odumírání tkáně).

Více než polovina případů onemocnění syndromem diabetické nohy končí amputací, proto je vhodné věnovat obouvání diabetiků maximální pozornost. Hlavní příčinou poškození nohou diabetiků je nesprávná péče o nohy a nevhodná obuv. Až 40% všech defektů nohou diabetiků a až 60% gangrén je způsobeno nošením nevhodné obuvi.

U diabetické nohy je nutná každodenní kontrola stavu nohou a při zjištění i nepatrných otlaků nebo oděrek je nutné zahájit včasné léčení.

 

 

    

2010 - www.ortopedickevlozky.eu    ---    Aktualizace: 13-01-2019    ---    webdesign: www.smart.cz